Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Gyňov
ObecGyňov
Obec Gyňov
ObecGyňov

S čím pomôžeme?

Kontakt:

Materská škola Gyňov
Malogyňovská 71/13
044 14 Gyňov
Tel: 055/69 97 206

Materská škola Gyňov bola založená v roku 1971 ako štátna Materská škola. V roku 2002 delimitáciou prešla zriaďovateľská pôsobnosť z KŠU Košice– okolie na Obec Gyňov. V súčasnosti je to jednotriedna MŠ s 24 deťmi prihlásených na celodenný pobyt. Pracujú tu 4 zamestnanci z toho 2 kvalifikovaní pedagógovia. Poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku od troch ( výnimočne od dvoch) do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Je umiestnená v účelovej budove, ktorá spĺňa hygienické a bezpečnostné predpisy. Deti sa hrajú a pracujú v samostatnej triede vybavenej 3 počítačmi, interaktívnou tabuľou, televíziou, DVD prehrávačom, rádiom, hračkami a účelovým nábytkom. K budove školy patrí aj rozsiahly školský dvor s trávnatou plochou, 2 pieskoviskami , hojdačkami a preliezkami.

Prevádzka materskej školy : 07:00 - 16:30
Zriaďovateľ školy : Obec  Gyňov
Riaditeľ školy: Bc. Dudríková Mária
Adresa školy : Materská škola Gyňov, Malogyňovská 13, 044 14 Gyňov
číslo telefónu : +421 55 699 72 06
Počet pedagogických zamestnancov školy : 2
Počet prevádzkových zamestnancov školy : 2
Počet zapísaných detí v školskom roku 2020/2021 : 24
Z toho 5 -6 ročných : 8

Zameranie školy vychádza z vlastných podmienok, z prostredia a regiónu, v ktorom sa nachádzame, zo záverov vykonaných analýz, z analýzy doterajšej praxe a doterajšieho zamerania materskej školy.

Preto sa zameriame na:

• Realizáciu environmentálnych aktivít zameraných na poznávanie, tvorbu a ochranu životného prostredia
  • starostlivosť o zdravie, prezentovaním zdravého životného štýlu ( pohybové aktivity, zásady správnej výživy), s cieľom zabezpečiť deťom zdravý vývin, duševnú pohodu a zdravie v dospelosti
  • rozvíjanie primeranej telesnej zdatnosti prostredníctvom pohybových aktivít v prírodnom prostredí
  • utváranie a rozvíjanie vzťahu k svojmu rodisku prostredníctvom ľudovej kultúry a ľudových tradícií
  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu s dôrazom na prípravu detí do 1. ročníka a na deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
  • spoluprácu so zriaďovateľom pri vytváraní vhodných priestorových, materiálnych a personálnych podmienok v materskej škole.

Členovia Rady školy

Predseda:
Mgr. Petronela Vargová

Členovia:
Mgr. Ingrid Schubertová
Mgr. Katarína Timková
Mgr. Dominika Nagyová
Mária Jakabová

Sviatok a výročie

Meniny má Servác, Chraniboj, Chranibor, Charnislav, Servián, Chranislava, Imelda, Konzuela

Pranostika na akt. mesiac

Keď je teplé, jasné nebo na Vstúpenie, sľubuje vinárom veľké potešenie.

Pranostika na akt.deň

Keď tŕnie kvitne na troch ľadových svätých, obyčajne býva zima a slota.

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Východ a západ slnka