Rovno na obsah Rovno na menu
Obec Gyňov
ObecGyňov
Obec Gyňov
ObecGyňov

S čím pomôžeme?

Kontakt:

Materská škola Gyňov
Malogyňovská 71/13
044 14 Gyňov
Tel: 055/69 97 206

Materská škola Gyňov bola založená v roku 1971 ako štátna Materská škola. V roku 2002 delimitáciou prešla zriaďovateľská pôsobnosť z KŠU Košice– okolie na Obec Gyňov. V súčasnosti je to jednotriedna MŠ s 24 deťmi prihlásených na celodenný pobyt. Pracujú tu 4 zamestnanci z toho 2 kvalifikovaní pedagógovia. Poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku od troch ( výnimočne od dvoch) do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Je umiestnená v účelovej budove, ktorá spĺňa hygienické a bezpečnostné predpisy. Deti sa hrajú a pracujú v samostatnej triede vybavenej 3 počítačmi, interaktívnou tabuľou, televíziou, DVD prehrávačom, rádiom, hračkami a účelovým nábytkom. K budove školy patrí aj rozsiahly školský dvor s trávnatou plochou, 2 pieskoviskami , hojdačkami a preliezkami.

Prevádzka materskej školy : 07:00 - 16:30
Zriaďovateľ školy : Obec  Gyňov
Riaditeľ školy: Bc. Dudríková Mária
Adresa školy : Materská škola Gyňov, Malogyňovská 13, 044 14 Gyňov
číslo telefónu : +421 55 699 72 06
Počet pedagogických zamestnancov školy : 2
Počet prevádzkových zamestnancov školy : 2
Počet zapísaných detí v školskom roku 2020/2021 : 24
Z toho 5 -6 ročných : 8

Zameranie školy vychádza z vlastných podmienok, z prostredia a regiónu, v ktorom sa nachádzame, zo záverov vykonaných analýz, z analýzy doterajšej praxe a doterajšieho zamerania materskej školy.

Preto sa zameriame na:

• Realizáciu environmentálnych aktivít zameraných na poznávanie, tvorbu a ochranu životného prostredia
  • starostlivosť o zdravie, prezentovaním zdravého životného štýlu ( pohybové aktivity, zásady správnej výživy), s cieľom zabezpečiť deťom zdravý vývin, duševnú pohodu a zdravie v dospelosti
  • rozvíjanie primeranej telesnej zdatnosti prostredníctvom pohybových aktivít v prírodnom prostredí
  • utváranie a rozvíjanie vzťahu k svojmu rodisku prostredníctvom ľudovej kultúry a ľudových tradícií
  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu s dôrazom na prípravu detí do 1. ročníka a na deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
  • spoluprácu so zriaďovateľom pri vytváraní vhodných priestorových, materiálnych a personálnych podmienok v materskej škole.

Členovia Rady školy

Predseda:
Mgr. Petronela Vargová

Členovia:
Mgr. Ingrid Schubertová
Mgr. Katarína Timková
Mgr. Dominika Nagyová
Mária Jakabová

Sviatok a výročie

Meniny má Jarmila, Prudencius, Prudencia

Pranostika na akt. mesiac

Aprílový sneh pole hnojí, dážď požehnáva.

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Východ a západ slnka